Reduta Dobrego Imienia - apel

February 7, 2018

Szanowni Państwo!

W odpowiedzi na liczne artykuły i komentarze, sugerujące że Polacy są współodpowiedzialni za Holokaust, rozpoczynamy akcję „Z potrzeby serca! Polacy ratujący Żydów”. Przez najbliższe tygodnie będziemy przedstawiali historie Polaków, którzy ratowali Żydów z narażeniem życia własnego i swojej rodziny.

 

Wielu ratujących nie przeżyło II wojny światowej, niejednokrotnie zginęli wraz z tymi, którym chcieli pomóc. Historie, które przywołujemy pochodzą z obszernego opracowania Janiny Hery pt. „Polacy ratujący Żydów. Słownik” wydanego nakładem wydawnictwa Nerton w 2014 r.
 
Grafiki przygotowaliśmy w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, będą publikowane na profilu Facebook Reduty Dobrego Imienia, na Twitterze oraz na stronie www. w zakładce "Z potrzeby serca!"
 
Już teraz prosimy o powielanie, wysyłanie znajomym, rozprzestrzenianie w sieciach społecznościowych. Nie możemy zapomnieć o tych często bezimiennych Polakach, nigdy nie nagrodzonych medalami, ratujących z potrzeby serca… Mamy moralny obowiązek opowiadać o naszych rodakach i ich losach także tym, którzy historię Polski i II wojny światowej na naszych ziemiach znają tylko pobieżnie.

 
Jednocześnie jeśli Państwo mają w swoich rodzinach podobne historie, prosimy o przesłanie ich do nas na adres: kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl

Chcemy także odesłać do kilku wartościowych rzeczy, które pojawiły się przy okazji nowelizacji ustawy o IPN. Być może nie do wszystkiego Państwo dotarli, a warto o tym mówić, także za granicą:

 

 
 

Pozdrawiamy,
Zespół RDI

Please reload

© 2015 by "This Just In". Proudly created with Wix.com