top of page

Zjazd Ołdakowskich

Życie przodków jest księgą, którą potrafią czytać ci potomkowie, którzy nauczyli się czytać księgi historii!Szanowni Zaproszeni Goście, Drodzy Ołdakowscy!


Z przyjemnością przekazuję Wam zaproszenie na Zjazd, mając nadzieję, iż przyjmując je tym samym deklarujecie swój udział w Zjeździe. Nie pozwólcie zawieść oczekiwania na to spotkanie stałych, wielokrotnych już uczestników takich rodzinnych uroczystości, którzy tęsknią za Wami.


Dzięki naszym przodkom możemy dzisiaj swobodnie i głośno mówić o historii naszego Rodu, naszego narodu i naszej Ojczyzny. My, będący pierwszym pokoleniem które nie zaznało okrucieństwa wojen powinniśmy uświadamiać naszych potomków o konieczności pamiętania o przodkach i historii naszego narodu. Marszałek Józef Piłsudski w roku 1920 wypowiedział piękne słowa:


„Naród, który nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości”.


Pamięć o przodkach jest częścią pamięci o narodzie, a udział w Zjeździe Ołdakowskich w dniu 30 czerwca 2018 roku w Czyżewie wraz ze wszystkimi znanymi i nieznanymi Ołdakowskimi i ich krewnymi oraz naszymi Przyjaciółmi płci obojga będzie radosnym spotkaniem. Łączy nas miejsce pochodzenia nazwiska OŁDAKOWSCY z OŁDAKÓW w ZIEMI NURSKIEJ KSIĘSTWA MAZOWIECKIEGO i dlatego takie spotkania wyróżniają nas spośród milionów Polaków, chociaż w Polsce żyje tylko ok. 2000 osób noszących nasze nazwisko. A ilu ich jest poza granicami? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: Ołdakowski, Oldakowski, Oldakovski, Oldakovskaja w różnych alfabetach. Spróbujecie, a zdziwicie się ich ilością. Poznając dzieje własnego nazwiska, nazwiska swoich przodków uczymy się także historii CAŁEGO NARODU!


Na Zjeździe poznacie kogoś, kto jest żywym i pięknym przykładem słów Aleksandra Bruknera, który w swojej książce "Dzieje kultury polskiej" pisze: „ ... szlachta czuła się jednym wielkim bractwem o cechach, jakby mistycznych, ci co się tym samym herbem pieczętowali /rzecz gdzie indziej nieznana/ uważali się za krewnych choćby ich najdalsze przestrzenie dzieliły”.


I NADAL DZIELĄ ICH PRZESTRZENIE CZASU I ODLEGŁOŚCI, jednak będąc świadomi swojego pochodzenia dociekają, szukają i …. ZNAJDUJĄ dowody na to, czego szukali, w tym powinowactwa herbowego. Piszę to o konkretnej żyjącej osobie, która pomimo 225-letniego oderwania jej przodków oraz ich ziemi będącej ongiś ziemiami I Rzeczypospolitej udowadnia swoim postępowaniem, wiedzą o historii Polski, że związana jest z nami nie tylko nazwiskiem i genami przodków, ale także naszym językiem i sercem wbrew wszelkim przeciwnościom losu i próbom wynarodowienia przez naszego odwiecznego wroga. Osoba ta napisała następujące słowa o swojej nauce języka polskiego „Czasami wydaje mi się, że zawsze znałam ten język”. Te słowa przekonują, że najlepsze geny przodków potrafią przetrwać wiele pokoleń na obczyźnie, z czego nawet nie zdajemy sobie sprawy, aż któregoś dnia objawią się - JESTEŚMY! To my stworzyliśmy Twoją świadomość i podświadomość, gdyż tego pragnęli Twoi przodkowie.


Bardzo proszę o potwierdzenie uczestnictwa w zjeździe do końca maja 2018 roku. Proszę także o powiadomienie o Zjeździe innych znanych Wam Ołdakowskich. Bliższe informacje o zjeździe – termin, możliwości noclegowe i koszt udziału w Zjeździe podaję na odwrocie. Jeśli nadal macie wątpliwości, czy jechać na Zjazd, to pamiętajcie: „Bez przodków jesteś jak wyrwana roślina, rzucona na uschnięcie. Gdy czujesz za sobą ich siłę, to tak jakbyś rósł w lesie z innymi drzewami. Jedne są stare i już się przewracają, inne młode, dopiero rosną, ale to jest TWÓJ las! Te młode wyrastają z tych, co żyły przed nimi i dlatego mają obowiązek zachować ich ideały i pamięć o tamtych pokoleniach” ponieważ „Tyle pamięci pozostanie po nas, ile my mamy po naszych przodkach”


Pozdrawiam serdecznie Marek Ołdakowski

tel. kom. 531-959-532


----------------------------------------------------------------------------------------
ZJAZD OŁDAKOWSKICH

30 czerwca 2018 r. w Czyżewie

  1. Przywitanie Gości Zjazdu o godz. 15:00 w lokalu „Złote Jabłko”

[współrzędne geograficzne: 52.790325° i 22.318642°] wraz z przedstawieniem gości specjalnych Zjazdu.

  1. O godz. 16:00 msza św. w kościele p/w św. Apostołów Piotra i Pawła w Czyżewie

  2. Odwiedziny grobów przodków na czyżewskim cmentarzu

  3. Godz. 18:00 Rozpoczęcie Zjazdu w „Złotym Jabłku”

Podczas Zjazdu zaprezentowane będą dwie propozycje sfinansowane przez organizatora.


Do tańca na żywo grać będzie zespół właściciela lokalu, p. Zbigniewa Kazimieruka


Potwierdzeniem uczestnictwa będzie wpłata należności za udział w Zjeździe w przewidywanej kwocie 120 zł od osoby, którą proszę przekazywać na konto organizatora Zjazdu Marka Ołdakowskiego w Alior Banku nr 06 2490 0005 0000 4000 4089 8722 w terminie do dnia 31 maja 2018 r. Późniejsze dokonanie przelewu nie gwarantuje udziału w Zjeździe, dlatego proszę o nieprzekraczanie terminu dokonania wpłaty.

Chętni do skorzystania z noclegów (za dodatkową odpłatnością) proszeni są o kontakt telefoniczny z nr: 604-567-515 lub 783-193-030.


Położenie Restauracji

bottom of page