top of page

Powrót do Jedwabnego

Na stronie www.sumlinski.com można zakupić książkę, której promocja w haniebny sposób była spychana na śmietnik zapomnienia. Pomimo zawartych umów najmu, autorom książki odmówiono wstępu na wynajęte i opłacone sale. Dopiero w piątym miejscu, w warszawskim Domu Dziennikarza miała miejsce

Powrót do Jedwabnego

promocja książki Wojciecha Sumlińskiego, dr. Ewy Kurek i majora ABW Tomasza Budzyńskiego, pt. „Powrót do Jedwabnego”. Jak się okazuje naciski były ze strony Gminy Żydowskiej. Jakąż władzę ma Gmina Żydowska w Polsce, że potrafi wywierać wpływ na to, co można w Polsce pisać, promować i o czym rozmawiać? Zastanówmy się, dlaczego pewne organizacje żydowskie nie chcą poznać prawdy o Jedwabnem? Dlaczego nawet rozmowa, czy dyskusja jest niepożądana? Co ma z tym wspólnego kardynał Nycz i Archidiecezja Warszawska? Dla interesujących się tematem, to oczywiście pytania retoryczne. Nie będę się rozpisywał. Proszę o zainteresowanie i zachęcam do zapoznania się z kolejną książką o mordzie w Jedwabnem.


Fragment ze strony W. Sumlińskiego:


„Historia, którą pokazujemy, odsłania opatrzone klauzulą tajności fakty dotyczące relacji polsko - żydowskich, sięgające do mrocznego świata wielkiej polityki i międzynarodowej finansjery. To historia niezwykła i niepokojąca, demaskująca kulisy prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Holokaust długofalowej mistyfikacji zmierzającej do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń - i nie tylko. Niewielu wierzy, że ta historia może skończyć się dobrze. Starannie zweryfikowany, a zarazem wyglądający, jak thriller polityczny, zapis wielkiej gry, mechanizmów manipulacji i kłamstw, dla których fundamentem stała się zbrodnia w Jedwabnem, a paliwem Justice Uncompensated Survivors Today - ustawa 447. W tej rozgrywce nie chodzi o następne kadencje - ale następne pokolenia.

Kulminacyjna praca dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, majora ABW Tomasza Budzyńskiego i dr Ewy Kurek, opowiadająca prawdę uznaną za zbyt prawdziwą, by o niej opowiadać, której wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas.

„Można oszukiwać wszystkich jakiś czas, a niektórych cały czas, ale nie można oszukiwać wszystkich cały czas” - Abraham Lincoln.”


Kilka linków niezbędnych do zapoznania się ze sprawą (o ile cenzor nie usunie...):
bottom of page