top of page

W hołdzie dla 18 Dywizji Piechoty

Bieg w hołdzie dla 18 Dywizji Piechoty 2020r.

Organizatorem biegu jest „Wrona” – Portal Historyczny Andrzejewa. Regulamin jest prosty i przystępny dla każdego.


Celem biegu jest oddanie hołdu Żołnierzom 18 Dywizji Piechoty, którzy walczyli i ginęli w bitwie pod Andrzejewem we wrześniu 1939 roku.


Wszystkich, którzy mieszkają w okolicy zachęcam do biegu przez pola, na których rozegrała się tragiczna w skutkach bitwa, między Andrzejewem a Łętownicą.


Dla osób chorych, kontuzjowanych oraz tych, które nie czują się na siłach pokonać dystans 5 kilometrów biegnąc, przewidziana jest możliwość przejechania 10 km. rowerem, na deskorolce, rolkach... Musi nam towarzyszyć wysiłek…


Każdy, kto chce otrzymać pamiątkowy medal z tego wydarzenia, musi przesłać na adres E-mail (lub poprzez profil Facebookowy „Wrony”) zdjęcia własne ze swojej trasy, lub zdjęcie odwiedzonego miejsca pamięci, związanego z 18 Dywizją Piechoty (niekoniecznie w Andrzejewie). Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie go przez Portal „Wrona”, w tym zamieszczanie w Internecie. Żadne dane osobowe (oprócz imienia i pierwszej litery nazwiska) nie będą nigdy nikomu udostępnione, chyba, że wyrazisz na to zgodę.

Zambrów 1939

Reasumując:


Jeśli nie boisz się odrobiny wysiłku i chcesz oddać hołd Żołnierzom, którzy walczyli za naszą wspólną wolność i niepodległość, przebiegnij 5 km, albo pokonaj 10 km trasę rowerem. Podeślij fotkę swoją z pokonanej trasy, albo fotkę odwiedzonego miejsca pamięci związanego z 18 DP (dobrze by było gdybyś był/była na tej fotce, ale nie jest to konieczne). Nie zapomnij podać adresu, na który będzie dostarczony pamiątkowy medal (pocztą lub osobiście).


Wydarzenie trwa do końca miesiąca, więc medale będą przydzielone dopiero na początku października. Ich ilość jest jednak ograniczona, więc warto korzystać z przyjaznej pogody.


Wszystko jest nieodpłatne, ale jeśli macie taką możliwość, to wpłaćcie co nieco na operację dla Mateusza. Gorąco zachęcam.E-mail kontaktowy:

portalwrona@vp.pl

Andrzejewo 1939

Na zdjęciach płonący Zambrów i poniżej Andrzejewo. Wrzesień 1939r.

bottom of page