top of page

W hołdzie dla 18 Dywizji Piechoty

Do końca września 2020r. była możliwość oddania hołdu żołnierzom 18 Dywizji Piechoty, poległym w bitwie pod Andrzejewem. Formą uczczenia obrońców Ojczyzny był bieg na 5 km, albo pokonanie 10 km. odcinka trasy rowerem, deskorolką… Tutaj była duża dowolność. Liczył się cel i podjęcie trudu.


Warunkiem uzyskania pamiątkowego medalu z wydarzenia, było przesłanie zdjęcia dokumentującego miejsce związane z 18 Dywizją Piechoty, niekoniecznie w Andrzejewie i najbliższej okolicy.


Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli wyzwanie i stawili się do wykonania zadania. Wszyscy uczestnicy otrzymają piękne, pamiątkowe medale. Część będzie dostarczona osobiście, inne wysyłam pocztą.


Poniżej galeria wybranych zdjęć, które nadesłali uczestnicy. Motywem przewodnim, który dominuje wśród odwiedzonych miejsc, jest kapliczka wotywna Stanisława Ościłowskiego, kamień Radomana, mauzoleum poległych w bitwie o Zambrów, Mauzoleum w Andrzejewie oraz pola, drogi i krzyże – niemi świadkowie wydarzeń z września 1939 roku. 

Wydarzenie mogło się odbyć, dzięki wsparciu Sklepu Kamieniarskiego „Verdekam”, który oferuje środki do renowacji i konserwacji kamienia. Dziękujemy bardzo!Comments


bottom of page