top of page

Zapomniany holokaust


Spośród wszystkich państw walczących w tzw. drugiej wojnie światowej, Polska proporcjonalnie straciła największą ilość obywateli. Mniej więcej po połowie dzielą się straty wśród Żydów i nieżydów. Wszyscy oni byli mieszkańcami Polski, która straciła około sześciu milionów swoich obywateli. Od pierwszych chwil wojny najeźdźcy postanowili zniszczyć nasz naród. 22 sierpnia 1939r. Hitler rozkazał wymordowanie "bez litości wszystkich Polaków - mężczyzn, kobiet i dzieci". Na Polskę zwaliło się we wrześniu '39 roku, 62 niemieckie dywizje i 4 słowackie. 17 września rozbiór Polski przypieczętowała agresja Związku Sowieckiego. Polaków mordowano w obozach koncentracyjnych i egzekucjach. Wywożono "na roboty", albo miejsca kaźni. Mordowano bez litości. O tym jest ta książka.


Richard C. Lukas został zaatakowany medialnie przez środowiska żydowskie, które uzurpują sobie prawo do najbardziej pokrzywdzonych w wojnie. Stał się wrogiem tych, dla których wygodne jest określanie Polaków, jako antysemitów, którzy Żydów mordowali. Wrogiem tych, co ciągle piszą o "polskich obozach koncentracyjnych" zamiast o "niemieckich na terenie okupowanej Polski". New York Times nie zrecenzował na swoich łamach książki Richarda Lucasa, choć trudno uwierzyć, że była tego nie godna, jak całe mnóstwo innych świadczących o holokauście, ktore wzmianki się doczekały. Recenzji nie doczekała się również inna książka Lucasa: "Did the Children Cry?: Hitler's War Against Jewish and Polish Children, 1939-1945". Nie doczekała się, choć zdobyła nagrodę im. Janusza Korczaka ufundowana przez Ligę Antydefarmacyjną B'nai B'rith. Niebawem jednak okazało się, że pan Richard jest na "czarnej liście" i.... nagrodę cofnięto. W rezultacie jednak ją otrzymał. Znamienity historyk, profesor Victor S. Mamatey pisał do Lukasa:

"Gdybyś był naukowcem żydowskiego pochodzenia i otrzymałbyś nagrodę, a ktoś próbowałby ci ją odebrać, to larum, jakie podniosłaby prasa, odbiłoby się głośnym echem od wybrzeża do wybrzeża. Quod licet Jovi, non licet bovi"


bottom of page