top of page

History land

Słyszeliście o bitwie pod Grunwaldem? Krzyżakach, księciu Witoldzie, Ulrichu von Jungingenie? Tak? A słyszeliście o bitwie morskiej pod Oliwą? O bohaterskiej

Biskupin - klocki Lego, History land Kraków

obronie Westerplatte? Udziale Polaków pod Monte Cassino? Jeśli nie, to z pewnością będzie jeszcze okazja poczytać o tym na łamach Portalu "Wrona". Tymczasem, wszystkie te epizody możecie zobaczyć pod jednym dachem. Dachem zabytkowego budynku Dworca Kraków Główny. Motywy historyczne zbudowano tam z popularnych na całym świecie klocków Lego. Klocków użytych do tego monumentalnego i wyjątkowego w skali świata przedsięwzięcia, użyto tysiące. Niektóre przyjechały z wielu krańców świata.

bitwa pod Grunwaldem - History land

Jednakże "History land", to nie tylko klocki, ale też wspaniała oprawa multimedialna; dźwięki i obraz, który potęguje i wypełnia kształt całego projektu.

Na wystawie zobaczycie, oprócz wymienionych już wątków kościół mariacki w Krakowie, kosynierów na krakowskim rynku, sukiennice i inne atrakcje (a tych wciąż przybywa). Wszystko to, zbudowane z klocków.


Wystawa ma charakter stały, ale śpieszcie się ją oglądać! Naprawdę warto.


bitwa pod Oliwą - History land

Przy tym, szczególnie w tym roku świetnie wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kraków, jako miasto królewskie i dawna stolica Rzeczpospolitej, zajmuje w Polsce wyjątkowe i zaszczytne miejsce. Również, jeżeli chodzi o naszą niepodległość.


Zapraszam i zachęcam.bottom of page