top of page

81 rocznica bitwy pod Andrzejewem

Rajd rowerowy pod hasłem „Młodzi Pamiętają”, kształtujący postawy patriotyczne wśród naszej młodzieży; spotkania pasjonatów historii z potomkami oficerów biorących udział w bitwie, albo autorami książek; inscenizacja pola bitwy; rajd rowerowy pt. „Śladami bitwy stoczonej pod Łętownicą i Andrzejewem”….


To wszystko wydarzenia, które miały miejsce w latach poprzednich. Wszystko to, w tym roku zostało zaniechane. Poza głównymi obchodami na cmentarzu, przy mauzoleum, których organizację przejęła 18 Dywizja Zmechanizowana im. gen. br. Tadeusza Buka, organizacja na poziomie Gminy... Opuszczę na to zasłonę milczenia.


Najważniejsze, że kolejne obchody rocznicowe z Mszą św., Apelem Poległych i salwą honorową odbyły się. Byli też pasjonaci militariów i kolekcjonerzy ze swoimi zbiorami oraz ułani z Zarębów Kościelnych. Dziękujemy.


Ponieważ nie odbył się w tym roku bieg pamięci przez pole bitwy z 1939 roku, Portal „Wrona” zorganizuje podobny bieg (i nie tylko bieg). Ku pamięci tych, co walczyli i polegli na andrzejewskim Polu Chwały. Szczegóły już jutro, a poniżej mała fotorelacja z uroczystości w Andrzejewie:


bottom of page