top of page

Cenzor nie odpuszcza...

XXX Targi Książki Historycznej nie dla wszystkich.Szanowni klienci, chcieliśmy, jak co roku zaprosić Was na Targi Książki Historycznej i spotkać się z Wami i naszymi autorami na stoisku. Niestety w tym roku jest to niemożliwe, gdyż Targi Książki Historycznej nie znalazły dla nas miejsca (). Mimo, że od 10 lat wykupowaliśmy stoisko, korzystaliśmy nawet ze zniżki dla stałych wystawców, w tym roku organizująca Targi Fundacja Historia i Kultura nie przysłała zaproszenia do wzięcia udziału w targach na obecną edycję. Na nasze PIERWSZE zapytanie, upewniono nas, że doszło do pomyłki () i "za chwilę" dostaniemy zaproszenie z linkiem do rejestracji, następnie po braku wiadomości i interwencji poinformowano nas, że zapraszają kogo chcą, więc o co chodzi (nie mamy Pana płaszcza). Odbyliśmy rozmowę z dyrektorem Targów panem Waldemarem Michalskim, który powiedział, że się dowie dlaczego tak jest i prosi o telefon później. Później już nie odbierał telefonów. Ale to nie koniec, po naszej interwencji, i grzecznym zapytaniu, jaki jest klucz i czy chodzi o dyskryminację, ze względu na poglądy oraz wyznanie stwierdzono, że nie wiadomo czy jest wolne miejsce, ale musieliśmy dostać zaproszenie i to jest bardzo dziwne. W tym samym czasie fundacja wysyłała informację o wolnej powierzchni i zachęcała do jej wykupu, o czym poinformowali nas zaprzyjaźnieni wystawcy.


W podobnej sytuacji znaleźli się też inni wystawcy. W tym roku na Targach nie spotkacie Państwo Wydawnictwo Prohibita, Wydawnictwo Wektory, czy Biblioteka Wolności. Dziwnym trafem miejsca nie starczyło dla wydawnictw prawicowych, które od lat, jako wystawcy, współtworzyli Targi Książki Historycznej i ich klimat.Pan Waldemar Michalski, prezes Fundacji, pisze że fundacja "prowadzi aktywną działalność mającą na celu ułatwianie społeczeństwu dostępu do wiedzy historycznej, wojskowej oraz kulturalnej i edukacyjnej. Do zadań Fundacji należą również: popularyzacja literatury z tego zakresu, wspieranie przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i oświatowym, w tym w szczególności dotyczących edukacji historycznej oraz popularyzowanie wartości patriotycznych." Szkoda, że deklaracje tak bardzo rozmijają się z rzeczywistością. Żałujemy też, że nikt nie zdobył się na uczciwe postawienie sprawy, do końca zwodząc nas i opowiadając bajki o szukaniu wolnej powierzchni. Cóż, jak widać dotacje pozwalają na traktowanie wieloletnich partnerów jak niepotrzebnych petentów.


Najbardziej jednak żal jest nam tego, że nie spotkamy się z naszymi czytelnikami, którzy co roku tłumnie odwiedzali nasze stoisko. Przygotowaliśmy więc dla Państwa kod rabatowy: TKH2022. Uprawnia do 15% rabatu na wszystkie produkty kupione na naszej stronie www.capitalbook.pl i jest ważny przez czas trwania targów, czyli do końca tygodnia. Zapraszamy też na przedświąteczne podpisywanie książek, gdzie będziecie Państwo mogli spotkać swoich ulubionych autorów i otrzymać od nich autograf - więcej szczegółów podamy w najbliższym czasie.Comments


bottom of page