Muzeum diecezjalne w Łomży

December 20, 2018

Dzisiaj szczególnie polecamy odwiedzenie Łomży.

 

W ramach projektu "Narew", do realizacji przewidziano i zrealizowano m.in:

 

"Budowę Muzeum Diecezjalnego w ramach rozbudowy istniejącego obiektu oraz jego wyposażenie; w muzeum zostanie umieszczona ekspozycja prezentująca dzieje Łomży na tle historii diecezji łomżyńskiej oraz eksponaty związane z dziejami diecezji; zostaną przygotowane i wyposażone sale ekspozycyjne oraz zaplecze muzealne; muzeum zostanie wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia eksponatów na wypadek zagrożeń; zostanie zapewniona dostępność muzeum dla osób niepełnosprawnych

 

(poruszających się na wózkach) poprzez wybudowanie odpowiednich podjazdów oraz windy.

 

(...) wymianę posadzki w piętnastowiecznej Katedrze  p.w. Św. Michała Archanioła (obiekt wpisany do rejestru zabytków), przygotowanie w prawej nawie katedry prezentacji historii Łomży, w tym historii kościoła katedralnego (pierwotnie, od XV w. miejskiego kościoła parafialnego, od pocz. XX w. katedralnego)

 

Cały projekt pochłonął dużo środków materialnych, ale i tych duchowych, które były potrzebne, aby to przedsięwzięcie w pełni mogło być zrealizowane."

 

        "Muzeum Diecezjalne w Łomży jest czynne w poniedziałki i środy od godziny

11.00 do 18.00, natomiast w pozostałe dni jest udostępniane dla grup zorganizowanych po uprzednim kontakcie telefonicznym. Z otwartym sercem czekamy na każdą osobę, która zechce przenieść się w świat sztuki i w ten sposób doświadczyć Bożego piękna."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwiedzanie panoramiczne dostępne jest pod linkiem:

 

http://www.muzeumdiecezjalne.home.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=242

 

Please reload

© 2015 by "This Just In". Proudly created with Wix.com